0552 020 25 50

Sosyal Medyada Biz}

S.S.S

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz Değerli Müşterilerimize Soruların Cevaplarını Listeledik.
Klima ses yapıyor
Klima servisi olarak sıklıkla rastladığımız klima ses problemlerini oldukça yaygınlaşmaktadır. Sessiz ortamlarda klima ses yapıyor ise muhtemelen klima iç ünite fan motoru aşınmış ve fan kanatçıkları zarar görmüş olabilir. Sorunun çözümünü bulmak için firmamızdan destek almanızı öneriyoruz.
Klima su damlatıyor
Klima montajı sonrasında cihaz soğuk konumda çalışırken alt tarafından bulunduğu ortama su damlatıyor ise montaj hatası olmuş olabilir. Su terazisi yardımı ile cihazın düz olmasına önem vermelisiniz. Cihaz montaj olduktan aradan yıllar geçtikten sonra yine su akıtıyor ise drenaj hattı tıkalı olabilir. Bizlere ulaşarak destek alın.
Klima sıcak üflemiyor
Klima sıcak üflemiyor diyor iseniz firmamız tarfından uzman teknisyenlerimiz bulunan muhite gelerek klima cihazında neden sıcaklık olmadığını sürede çözerek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Klima cihazında gaz eksikliğimeydana gelmiş olabilir. Bizlere ulaşmanız sonucu rahat nefes alabilirsiniz.
Klimada Kullanılan Soğutucu Gazın Belli Dönemlerde Değişmesi / Yenilenmesi Gerekiyor Mu?
Böyle bir durum klimada bir arıza olmadıkça söz konusu değildir. Gaz kaçak arızaları büyük bir oranla yanlış montaj işleminden kaynaklanır. Bu yüzden dolayı klima kurulum, bakım ve onarım işlemleri işin ehli servislere yaptırılmalıdır. Klima gazı kullanıldıkça özelliğini yitiren ve yenilenmesini gerektiren bir yapıya sahip değildir.
Klimam Isıtmada Çalışırken Bazen Dış Üniteden Buhar Üflüyor. Bu Normal Bir Durum Mudur?
Bu klimanızın defrost işlemi sırasında gerçekleşen su buharının açığa çıkmasıdır ve normal bir işleyiştir.
Klimada Defrost İşlemi Nedir?

Isıtmanın devamlılığı için klimalar, dış ünitede dolaşmakta olan soğutucu akışkanın sıcaklığını, daima “dış havadan düşük” tutmak zorundadır.

Dış hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte dış eşanjör üzerinde yoğuşan su buharları, fırsat bulamadan katılaşır ve buzlanma başlar. Buzlanma arttıkça ısı transferi güçleştiğinden verim düşer (klima dış ortamdan ısı alamaz). Dış ünitenin, üzerindeki buzu çözebilmek için klima zaman zaman ters çevrimde çalışır (soğutma modunda). Bu işleme “defrost” denir. Bu normal bir işleyiştir.

Klimamın Soğutma Performansı Düştü. Sorun Ne Olabilir?
Kumandayı uygun bir sıcaklığa ayarladınız mı? Örneğin soğutmada kullanırken termostat sıcaklığını oda sıcaklığının üstünde bir dereceye ayarladıysanız dış ünite devreye girmez (ısıtmada tam tersi). Hava filtreleri temiz mi? Kapı ve pencereler açık olabilir mi? Odaya doğrudan güneş ışığı giriyor ve perdeler açık mı? Oda ya ek bir ısı kaynağı ilave oldu mu? Oda da çok fazla insan var m? Sorularını gözden geçirmemizde fayda var.
Hava Temizleme Filtreleri Ne Kadar Sürede Değiştirilmelidir?
Karbon filtrelerin ev, vb. kullanım alanlarında 6 ayda bir; lokanta vb. yoğun kirli ortamlarda 3 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir.
Klimaların Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
Klimalara Neden Bakım Yapılmalıdır?
Periyodik bakım ile klimaların ısı değiştiricilerinde kirlilik nedeniyle oluşan verim düşüklükleri önlendiği için tüketilen elektrik enerjisi azalarak tasarruf sağlanır. Yetkili servis tarafından dikkat ve düzen ile yapılan koruyucu bakım, arıza oluşma riskini azaltır. Bakımı yapılmış klimada önceden tahmin edilmeyen kesintiler engellenerek konforda süreklilik sağlanırken; onarım ve yedek parça maliyetleri asgari seviyededir. Öte yandan ünitelerde yoğuşan suyu depolayan tava ve gider hattında uzun süre bakım yapılamaz ise bakterilerin üremesine olanak sağlayan ortam koşulları oluşur. Bu bakteriler, ortama rahatsız edici koku yaydıkları gibi; özellikle alerjik hastalıkların önemli ölçüde nedenlerindendir.
Klima Kullanırken Tasarruf Sağlamak Ve Gerekli Verimi Alabilmek İçin Ne Yapılmalıdır?
Klima işletim maliyetinin azaltılması ve gerekli verimin alınabilmesindeki anahtar işlem ısı yüklerinin azaltılmasıdır. Kullanımda olmayan odaların lambalarını kapatın. Açık kalması durumunda gereksiz yere ısı üreterek klimanızın daha fazla çalışmasına yol açar. Doğrudan güneş ışığından korunmak için perde, panjur, tente, vb. kullanarak basit önlemler alınız. Bu odanın daha serin olmasını sağlayacaktır. Yazın öğleden sonraki zamanlarda klimatize edilen mekândaki aktivitelerinizi minimize etmeye ve kapısını açmamaya çalışınız. Bu soğuk havanın dışarıya kaçmasına, sıcak havanın içeri girmesine yol açar. Klima işletim maliyetinin azaltılmasında en etkili yollardan biride termostat ayarıdır. Termostat ayarınızı soğutmada 1°C veya daha fazla yükseltin, ısıtmada ise 2°C veya daha fazla düşürün. Soğutmada yükselteceğiniz termostat sıcaklığı ile mevsimlik %10’a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Klimanızla birlikte mümkün ise tavan tipi veya taşınabilir fan kullanınız. Bu birkaç derece daha soğuk hissetmenize neden olur. Bu sayede termostat ayarınızı biraz daha yüksek tutarak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Klima filtrelerinin temiz olduğundan emin olun. İki haftada bir kontrol edin. Kirli filtreler soğutma ve ısıtma verimliliğini azaltır. Klima çalışırken kapı ve pencereleri kapatın. Mutfak ve banyo havalandırmalarını çalıştırmayın. Sızdırmazlık sağlamak için pencere ve kapılara tedbir alın. (Bant çekmek gibi). Eğer klimanızın yeterli derecede soğutma veya ısıtma yapmadığını düşünüyorsanız hemen yetkili servisinize kontrol ettiriniz. Bu durum elektrik faturasının aşırı derecede artmasına yol açabilir.
Klima neden çalışmaz?
klima durup dururken neden çalışmaz. Elektrik gelmiyor olabilir voltaj kontrolü yapılması gerekiyor. Elektrik kontrol sonrası servisimizden teknik destek alabilirsiniz.
Ücretsiz klima keşifi
klima almadan önce mutlaka ücretsiz klima keşifi yaptırın.
Call Now ButtonHEMEN ARAYIN